Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kağızman'da “Asr-ı Saadet”
12 Nisan 2010 / 21:42
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kars Şubesi tarafından düzenlenen “Asr-ı Saadet” Programı Kağızman Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı.

Kağızmanlıların yoğun ilgi gösterdiği program İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başladı ve Hafız Muarrem Şen Hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Ardından AGD Kars Şube Başkanı Sebahattin Gül bir konuşma yaptı ve AGD’nin 40 yıllık Milli Görüş geleneğini devam ettirdiğini söyledi. Gül, gençlerimizin peygamber sevgisi ile onun sünnetine sarılması ile felaha ereceklerini belirterek, Peygamberimizin bizim hayatımızda örnek alınması gereken tek rehber olduğunu söyledi.

Daha sonra AGD Kars Şubesi Ezgi Grubu üyeleri Cihat ve Erhan ikilisi okudukları ilahiler ile salondakilere duygu dolu anlar yaşattılar.

SP Genel Sekreter Yardımcısı Atıf Özbey; Peygamberimizin mesajının ebedi olduğunu ve Hz. Adem’den Resulullah (SAV) Efendimize kadar süregelen İslam dininin tamamlayıcısı ve son peygamber olması hasebiyle dinimizin ve peygamberimizin sünnetinin hayatımızdaki önemine değindi.

Özbey, “İçerisinde bulunduğumuz olumsuz tablodan kurtulmanın peygamberimizin sünnetine sarılmak ve yaşamak ile mümkündür” diye konuştu.

Ömer Faruk İnce’nin şiir dinletisi ve Abdülbasit Figen’in yazmış olduğu “Peygamberimize Mektup” makalesi salondakilere hüzünlü anlar yaşattı.

 

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 25 °C
Ardahan
13 / 21 °C
Iğdır
18 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.