Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Hızır” Gibi Yetişti
13 Nisan 2010 / 19:22
Duyarlı işadamı evi yanan çaresiz aileye “Hızır” gibi yetişti, Belediye Başkan Yardımcısı Yargıç Harmankaya, işadamına teşekkür etti...

Kars’ta 1 ay önce Atatürk Mahallesi’nde bir evde soba borusunun düşmesi sonucu meydana gelen yangında bütün eşyalar kül olmasıyla çaresiz kalan aileye Karslı İşadamı Sezgin Baran Korkmaz sahip çıktı.

Yaşlı Özkaya çiftinin yanan evde yaşamlarını sürdürdüğünü öğrenen İşadamı Sezgin Baran Korkmaz, ailenin barınabileceği bir evi yıllığına kiraladı. 2 yıllık kira bedelini karşılayacak olan İşadamı Sezgin Baran Korkmaz, acil ihtiyaçlar olan buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrikli ocak, televizyon, çekyat, yatak, halı ve benzeri eşyalarını da satın alarak aileye gönderdi.

Eşi Gürcistan’da tutuklu bulunan Nurten Özkaya isimli kadın da 3 çocuğuyla yanan evin bitişiğindeki bir evde barınmaya başladı.

Merkezi İstanbul’da bulunan KOMAK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, “İşadamları olarak bu ailelere sahip çıkmalıyız.” dedi.

Belediye Başkan yardımcısı Yargıç Harmankaya da İşadamı Sezgin Baran Korkmaz’a teşekkür ederek çok mutlu olduklarını ve böylesine anlamlı davranışlarından dolayı minnettar kaldıklarını söyledi.

baran-korkmaz-alt-kullan.jpg

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
17 / 35 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.