Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayvan Pazarı Yapılacak
03 Mayıs 2010 / 15:54
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, 57 bin 800 metrekare üzerinde inşa edilecek hayvan pazarının bölgeye hizmet vereceğini vurguladı.

Başkan Bozkuş, “Hayvan Pazar’ında idari bina, müşteri hizmet binası, lokanta, ilaç satış noktası, veteriner odası, kontrol ve güvenlik odası, kantar binası, sosyal tesis ve idari ofis binaları yer alacak. Bu projemiz tamamlandığında hayvan tüccarlarımız daha sağlıklı ortamlarda işlerini yapacaklar. Biz Kars’a hizmet için göreve talip olduk. Amacımız Kars’a ve Karslıya hizmettir. İlimize kalıcı bir şeyler yapabilirsek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.


Hüseyin Atak Bulvarı Ardahan Yolu üzerinde inşa edilecek hayvan pazarında 300 büyükbaş ve 2 bin küçükbaş hayvan kapasiteli olacak. Kars dışından gelecek tüccarlar için tüccarların 3 adet kapalı ahır yapılacak.


Hayvan Pazarı’nda otopark, dezenfektasyon havuzu ve hayvanların iniş çıkışlarını sağlamak için rampa alanları yer alacak. Alan üzerinde her türlü çevre düzenlenmesi ve aydınlatması yapılarak 24 saat güvenlik sağlanacak.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.