Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Engelliyi Engellemek Ayıp'
11 Mayıs 2010 / 07:52
Kars Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gökhan Altun ; "Engelli olmak ayıp değildir ; ama engelliyi engellemek ayıptır."

Kars Özel Ayçare Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından Sakatlar Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan özel program katılımcılardan  ilgi gördü.

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programa katılan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gökhan Altun, herkesin bir engelli adayı olduğunu söyledi.

Altun, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizi rehabilitasyon merkezleriyle desteklemekteyiz. Başlangıçta rehabilitasyon merkezlerimiz çok sıkıntı çektiler. Ailelerin evelerini gidiyorlardı engelli öğrencinin eğitimlerini üstlenmek amacıyla ama bir çok ailemiz buna duyarsız kalıyordu. Bazı ailelerimiz rehabilitasyon merkezi yöneticileri gidiyordu. Bu öğrencilerimizi bize getirin, biz bunlara eğitim vereceğiz diyorlardı. Ama inanın çoğu velilerimiz bu öğrencilerimizi göndermek bir tarafa, sanki göndermemek için çırpınıyordu. Unutulmamalıdır ki; hepimiz bir engelli adayıyız. Bugün sağlıklı olan bir insanın yarın engelli olacağını unutmamalıyız. Engelli olmak ayıp değildir ; ama engelliyi engellemek ayıptır. Bu nedenle rehabilitasyon merkezleri açılarak engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması sağlanmıştır” dedi.

Programda sahneye çıkan Doğukan Öztürk, Ozan Yağışlı ve Mertcan Bulut isimli zihinsel engelli çocukların zeybek gösterisi salondakileri büyüledi. Daha sonra engelli öğrencilerin slayt gösterisi, koro dinletisi ve defile şovuyla program sona erdi.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 25 °C
Ardahan
13 / 21 °C
Iğdır
18 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.