Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitime Kermesli Destek
12 Mayıs 2010 / 15:20
Kars’ın Sarıkamış ilçesinde SEYDER tarafından eğitime destek amacı ile kermes düzenlendi.

Sarıkamış’ta eğitim gören maddi durumu zayıf öğrencilerin eğitim giderlerine katkıda bulunmak amacıyla gıda ve giyim kermesi açıldı. 

 

Cumhuriyet caddesinde bulunan SAKADER binasında düzenlenen kermes açılışına Sarıkamış Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Abuoğlu, Ahmet Cengiz, Sarıkamış Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SEYDER) üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Başhekim Hasan Abuoğlu ve Ahmet Cengiz’in açılışını yaptığı Kermes vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Özellikle Bayanların büyük ilgi gösterdiği Kermes’te Çeyizlik eşyalar ve yiyecekler sergilendi.

 

SEYDER Başkan Yardımcısı Mücahit İlbayi, SEYDER Yönetim Kurul üyelerinin aldığı karar ile Sarıkamış’ta eğitim gören maddi durumu zayıf öğrencilerin eğitim giderlerine katkıda bulunmak amacıyla kıyafet, el örgüleri, yiyecek ve içecek kermesi düzenlediklerini belirtti.

 

İlbayi, “Amacımız ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına açılan bu kermesten elde edilecek geliri fakir öğrencilerin eğitimine katkı olarak geri döndürmektir. Farklı illerden ve Sarıkamışlı esnafların katkılarıyla getirmiş olduğumuz kıyafetler ile Sarıkamışlı ev hanımlarının iki ay önceden hazırlanarak el emeği göz nuru ile hazırlamaya başladıkları ürünler ile yine ev hanımlarının hazırladığı pasta, kek, börek ve içecekleri eğitim gönüllüleri yardımıyla satışa sunduk. Ülkemizin daha ileri seviyeye gelebilmesi için eğitimli insan sayısının artması kaçınılmazdır. Her şeyin başı eğitimden geçiyor. Büyük Atatürk; en büyük düşmanın cehalet olduğunu işaret etmiştir. Bizde dernek olarak eğitim alanında hizmetler vermeye çalışıyoruz. Kermesimize ilgi gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kermes 20 gün açık kalacak.

 

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.