Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklarla Buluştu
06 Nisan 2010 / 15:28
“Bremen Mızıkacıları” Kars’ta Çocuklarla Buluştu.

            Mehmet Zorlu Vakfı’nın “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında kurduğu “Zorlu Çocuk Tiyatrosu”, “Bremen Mızıkacıları” Kars’ta miniklerle buluştu.

 

            Bugüne kadar toplam 3 ilde 42 kez sahnelenmiş olan “Bremen Mızıkacıları” oyunu bu yıl da 25 ilde miniklerin beğenisine sunuldu. Başta Zorlu Grubu çalışanlarının çocukları olmak üzere, çocukları ve gençleri hem eğlendiren hem de onlara sanat sevgisi aşılayan “Bremen Mızıkacıları” bu yıl, Diyarbakır’dan başladığı yolculuğuna Iğdır’dan sonra bugünde Karslı miniklerle buluştu.

 

            Şimdiye dek 10 binlerce çocuğu tiyatro ile tanıştırmayı başaran “Zorlu Çocuk Tiyatrosu” projesi kapsamında 2009-2010 dönemi 7. sezonunda da çocuk oyunu ile Karslı minikler doyasıya eğlendi.

 

            Kars Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salon’da sahnelenen “Bremen Mızıkacıları” adlı müzikal oyunu izlemek için çocuklar salona akın etti. Tıklım tıklım dolan salonda bazı çocuklar ise tiyatroyu ayakta izlemek zorunda kaldı. Çocuklar içeride neşeyle tiyatroyu izlerken anne ve babaları da dışarıda yağmurlu ve soğuk havada beklediler.

 

            Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu 2009-2010 sezonunda, toplam 28 ilde oynanacak 2 farklı oyunu ile 50.000 çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

 

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.