Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇETKODER Timleri İş Başında
03 Mayıs 2010 / 07:52
Çevre ve Tüketici Hakları Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi’ne mensup gönüllülerden oluşan 250 kişilik denetim timi yollara düşerek yurdun her yöresinde çeşitli konularda çaktırmadan denetim yapacaklar.

Toplumsal kalkınma, bilinçlenme, mutabakat adına yapılan gönüllü ve ücretsiz faaliyetleri sürdüren ÇETKODER Kanunsuz ve uygunsuz çalışanlar ile halkın sağlığı ile oynayanlara göz açtırmıyor.

 

Çevre ve Tüketici Hakları Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi yürürlükteki yasa, mevzuat, yönetmeliklerin uygulanıp uygulanmadığı, uygulanıyor ise nasıl ne şekilde uygulanıyor yerinde tespit için ve ayrıca halkın sağılığı ile oynayanların cezalandırılması sebebiyle 250 kişilik bir denetim timi kurdu. Bu gönüllü ekip yurt geneli aşağıdaki illerde çalışmaya bu gün itibari ile başladılar. Çaktırmadan belli etmeden gezecekler ve yaptıkları, kanunsuz, usulsüz uygulamalar ile vatandaşı hileli yollar ile kandıran aldatanları teşhir edip bunların cezalandırılmaları sağlayacaklar.

 

ÇETKODER denetim timlerinin bugün itibari ile çalışmaya başladığı iller; Kars, Ardahan, Iğdır, Erzurum, Osmaniye, Hatay, Bingöl, Kayseri, Karaman, Niğde, Aksaray, Antalya, Isparta, Burdur, Kırşehir, Çankırı, Bolu, Denizli, Bursa, Zonguldak, Rize, Trabzon, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Erzincan, Diyarbakır, Bitlis, Kilis, Edirne, İstanbul, Mersin, Afyon, Adana, Gümüşhane, Düzce, Giresun, Malatya, Nevşehir, Sakarya, Tokat, Trabzon, Yozgat, Mardin, Kırklareli, Samsun, Karabük, Kocaeli, Konya, Uşak, Manisa, Eskişehir, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Amasya, Edirne, Ağrı, Batman, Bartın, Muş, Sakarya, İstanbul, Ankara, Siirt, Kastamonu, Kocaeli, Karabük ve Muğla olarak belirlendi.

 

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Daha önce bu gönüllü kardeşlerimize yasaları ve yasalardan doğan haklarımızı aktaran eğitimler verdik. Bu eğitimi alan gönüllü denetim timlerimiz tüm yurtta gezecekler, mağazayı, esnafı, gıda maddesi ve giyecek içecek maddesi satılan yerleri, halka direk hizmet sunular iş yerlerini, A dan Z ye her ticari kuruluşu ve kamu kurum ve kuruluşu sade vatandaş gibi gezip bilgi toplayacaklar. Kanuna yönetmeliğe ve mevzuatlara uyuyorlar mı, uymuyorlarsa sebebi, uyulmadığı bildirilince yetkili ve ilgili ne yapıyor, yapmıyorsa sebebi araştırılacak ve ilgililer hakkında yasal işlem yapılması sağlanacak. Her biri birer tüketici olan vatandaşımızın hak ve hukukunu çiğnetmemeye kararlıyız. Adım adım takip edeceğiz, teşhir edeceğiz. Hileli mal satanlar, ayıplı hizmet sunanlar, aldatıcı reklamlar ile halkı yanıltanlar, görevlerini yapmayan bürokratlar hakkında da gereken suç duyurularında bulunacağız. Bu sebeple bugünden itibaren belirlenen illerde gönüllülerimiz çalışmaya başlamışlardır. Her ilde 2 bayan 2 erkek 4 kişilik ekip bulunmaktadır. Bunlar her tür tespiti anında genel merkeze bize bildirecekler ve biz gereken yasal başvuru ve takibin yapılması için çalışmaları hızla sürdürüp cezalandırılmalarını sağlayacağız” dedi.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.