Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çamur Engeli
05 Mayıs 2010 / 10:18
Kars'ın Selim ilçesine bağlı Darboğaz köyünde yapılan bir düğünde adeta çamur işkencesi yaşandı. Gelin ile damat çamurların içerisinde yürümekte güçlük çektiler.

Selim ilçesine 25 kilometre mesafedeki Sarıgün köyünde yaşayan Sevgi Yolcu, Darboğaz köyünde oturan Ferit Yolcu ile hayatını birleştirdi. Sarıgün köyünden Darboğaz köyüne getirilmek üzere baba evinden davullu-zurnalı alınan gelin, yolların çamurlu olması nedeniyle zor anlar yaşadı. Köy çıkışında arabaya bindirilen gelin, Darboğaz köyünde de aynı manzarayla karşılaştı. Arabadan inen gelin, evin kapısında törelere göre tepsi üzerindeki tabağı bir vuruşta kırmayı başardı. Gelen misafirlere yemek verilen düğünde, ilçeden gelen ekmek aracı da çamura saplanınca traktörlerin yardımıyla çamurdan çıkarıldı.

 

Köy muhtarı Tekin Yolcu, "Bahar nedeniyle, havaların da yağmurlu olması nedeniyle köy çok çamur olduğundan bu düğünde çok zorluklar çektik. Bunun için yetkililerin köyümüze greyder veya diğer makineleri göndermelerini istiyorum. Köyümüzün içerisi çok çamurdur, bundan da çok zorluklar yaşıyoruz. Görüyorsunuz düğün nedeniyle adamın kapısına bile çıkamıyoruz. Düğün sahibine gelen ekmekler de hep yerlere dökülerek çamurlara bulandı ve bir sürü masraf boşa gitti. Her şeyden mağdur oluyoruz. Kapılarımıza vesait çıkmıyor. Onun için köyümde yaşayan vatandaşlar çok mağdurdur" dedi.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit
Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
muharrem yolcu
21 Ağustos 2011 Pazar 14:23
köy yolunda
köyümüzün yollarının yapılması için kars taki yetkililerden yardım istiyoruz

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.