Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükburç Konser Verdi
08 Nisan 2010 / 13:45
Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 165. yıldönümü münasebetiyle Erol Büyükburç Kars'ta konser verdi

Kars Emniyet Müdürlüğü’nün, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 165. yıldönümü münasebetiyle Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlediği konser renkli görüntülere sahne oldu.

 

Konser programına Vali Ahmet Kara, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Kafkas Üniversitesi  (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay  Erol Çelik, Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Cengiz Ateş, Kars-Ardahan Baro Başkanı Av. Cevdet Ucungan, AK Parti İl Başkanı Av. Ensar Erdoğdu ve polis aileleri katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programda ilk olarak Polis Vatandaş Akademisi’ne katılan vatandaşlara sertifikaları verildi. Ardından Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuklara yönelik düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı.

 

KAÜ Devlet Konservatuarı öğrencilerinin müzik şöleninden sonra Türk Pop Müziğinin güçlü isimlerinden Erol Büyükburç sahne aldı.

 

Eşi Ute ile birlikte sahneye çıkan Büyükburç’un kürsüden seslenmesi ilginç görüntüler oluşturdu. Salondakilerin de dikkatini çekmesi üzerine bir açıklama yapan Sanatçı Erol Büyükburç, “Çok eski yıllarda 22. süvari tümeninde yedek subaylığımı Kars’ta yaptım. Onunu için Kars, anılarımın en yoğun yaşandığı kenttir. O bakımdan Kars’a ayrı bir sevgim ve saygım vardır. Bu arada Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 165. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen bu etkinlikte bulunmak ben ve eşime kıvanç verdi, onur verdi, şeref verdi. Televizyon görüntülerinden alıştık bizde böyle siyaseti sevmeye alıştık nedense. Yakında Belediye Başkanı olmaya namzet olursam şaşmayın” dedi.

 

Büyükburç konuşmasını tamamladıktan sonra eşi Ute ile birlikte birbirinden güzel eserleriyle salondakileri adeta coşturdu.

 

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
10 / 30 °C
Ardahan
11 / 27 °C
Iğdır
18 / 37 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.