Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başarılı Gazeteciler Belirlendi
11 Nisan 2010 / 21:13
Anadolu Ajansı Sarıkamış Muhabiri Hüseyin Demirci fotoğraf dalında birinci seçildi...

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti, bölgedeki yılın başarılı gazetecilerini seçti.

 

Anadolu Ajansı Sarıkamış Muhabiri Hüseyin Demirci fotoğraf (yaygın) dalında birinci seçildi.

 

Kars merkezdeki dokuz yerel gazete ise yarışmaya duyarsız kalarak, katılmadı.

 

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nde Feridun Fazıl Özsoy Başkanlığında “Palandöken Gazetesi Sahibi ve Başyazarı Mehmet Şener, Cihan Haber Ajansı Bölge Müdürü Esalettin Gül, İhlas Haber Ajansı Bölge Temsilcisi Ayhan Türkez, Kanal 25 Televizyonu Genel Müdürü Sinan Özçaylak, Albayrak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İrfan Tarakçıoğlu, Ritm FM sahibi, Genel Yayın Müdürü Mesut Gülrek, TRT Baş kameramanı Mustafa Bingöl, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi, Ata TV Yapımcısı Murat Bulut , Güncel Medya Grup Koordinatörü Recep Kapucu’dan oluşan seçici kurul üyeleri 2009 Yılı Başarılı Gazeteciler Yarışması başvurularını değerlendirdi.

 

124 eserin değerlendirildiği jüri toplantısında 2009 yılının başarılı gazetecileri belirlendi.

 

 

Ödül alan gazeteciler;

 

HABER (YEREL)

İrfan Tarakçıoğlu (Albayrak Gazetesi)

Levent Akpınar (Palandöken Gazetesi)

Selami Küçükoğlu (Ekspres Gazetesi)

Selim Karahan (Zaman Gazetesi-Erzurum)

Sezgin Uygar (Zaman Gazetesi-Ardahan)

Mansiyon

Emrah Akçay (Manşet Gazetesi)

Muhammet Tahran (Manşet Gazetesi)

Ömer Akarsu (Albayrak Gazetesi)

 

HABER (YAYGIN)

Cem Bakırcı (Sabah Gazetesi-Erzurum)

Fetullah Yaman (Zaman Gazetesi-Ağrı-Patnos)

Orhan Yıldırım (Zaman Gazetesi-Erzurum)

Orkun Çizmeli (Haber Türk Gazetesi-Erzurum)

Recep Demirci (Doğan Haber Ajansı-Erzincan)

Mansiyon

Kurbani Geyik (Anadolu Ajansı-Erzurum)

Rıdvan Ölmez (Zaman Gazetesi-Erzurum)

 

FOTOĞRAF (YEREL)

Dursun Murat Aydın (İhlas Haber Ajansı-Erzurum-Oltu)

Mansiyon

Coşkun Menek (İhlas Haber Ajansı-Erzincan)

 

FOTOĞRAF (YAYGIN)

Hüseyin Demirci (Anadolu Ajansı-Kars Sarıkamış)

Onur Sağsöz (Palandöken Gazetesi)

Sabri Yıldırım (Anadolu Ajansı-Muş)

Mansiyon

Ayşe Yıldız (Anadolu Ajansı-Erzurum)

Günay Nuh (Anadolu Ajansı-Ardahan)

Salih Tekin (İhlas Haber Ajansı-Erzurum)

 

RÖPORTAJ YEREL

Mansiyon

Gamze İspirli (Erzurum Gazetesi)

 

RÖPORTAJ (YAYGIN)

Ela Karasu (Dünya Gazetesi)

 

ARAŞTIRMA İNCELEME (YEREL)

Mansiyon

Zekiye Çomaklı (Erzurum Gazetesi)

 

ARAŞTIRMA İNCELEME (YAYGIN)

Muhammet İspirli (Anadolu Ajansı-Erzurum)

 

KÖŞE YAZISI (YEREL)

Ayhan Türkez (İhlas Haber Ajansı-Erzurum)

Mehmet Şener (Palandöken Gazetesi)

Samet Özünal (Güneş Gazetesi)

Mansiyon

Cahit Hınıslıoğlu (Manşet Gazetesi)

 

KÖŞE YAZISI (YAYGIN)

Esalettin Gül (Zaman Gazetesi)

 

SPOR HABERİ (YEREL)

Mansiyon

Ramazan Karataş (Palandöken Gazetesi)

 

SPOR FOTOĞRAFI (YEREL)

Yasin Köz (Haber Can Gazetesi-Erzurum)

 

SPOR HABERİ (YAYGIN)

Muharrem Aksakallı (Anadolu Ajansı-Erzurum)

 

SPOR KÖŞE YAZISI (YEREL)

Orkun Çizmeli (Palandöken Gazetesi)

 

SAYFA DÜZENİ

Recai Pak (Albayrak Gazetesi)

Mansiyon

Kaan Alpaslan Çakır (Güneş Gazetesi)

Manşet Gazetesi

 

TV GÖRÜNTÜ (YEREL)

Naci Ergen (Kanal 25)

 

TV HABER (YEREL)

Recep Yılmaz (Can Tv-Erzincan)

 

TV GÖRÜNTÜ (YAYGIN)

Ahmet Akbuğa (İhlas Haber Ajansı-Erzurum)

Cihat İncesu (Show Tv)

Sagip Sezginer (Anadolu Ajansı-Erzurum)

 

TV HABER YAYGIN

Ali Coşkun (TRT-Erzurum)

Alper Turgut (TRT-Ardahan-Posof)

Sevda Güneş (Show Tv)

Yakup Bakar (TRT-Erzincan-Üzümlü)

 

TV PROGRAM (YEREL)

Oktay Kılıç (Can Tv-Erzincan)

Mansiyon

Muhammet Kösen (Can Tv-Erzincan)

 

TV PROGRAM (YAYGIN)

Murat Kaban (TRT-Erzurum)

 

TV – RADYO SPRİKERLİĞİ

Cengiz Durular (Kanal 25)

Gülgün Çimen (TRT-Erzurum)

 

RADYO PROĞRAMCILIĞI (YAYGIN)

İsmail Bingöl (TRT-Erzurum)

 

RADYO PROĞRAMCILIĞI (YEREL)

Mesut Gülrek (Radyo Ritm)

Zeynep Bayraktutan (TRT-Erzurum)

Jüri ayrıca, Kanal 25’ta yayınlanan “Farklı Yorum Programı”ile Sinan Özçaylak ve Mehmet Şener, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyonunun Günaydın Erzurum” programı ile yapımcı Murat Bulut ve Gazete Güncel internet sitesine sıcak haber takibi ile Recep Kapucu, Erzurum’un 2011 Oyunları başvurusu sonrası İtalya’nın Torino kentinden yaptığı canlı yayınlar ve sonrasındaki katkılarıyla TRT Erzurum Haber-Spor Başkameramanı Mustafa Bingöl, Nene Hatun Romanı ve şehrin kültürüne katkılarından dolayı Talat Uzunyaylalı’yı oy birliği ile ödüle layık görmüştür.

 

NOT: Ödül sıralaması alfabetik isim sırasına göre yapılmıştır.

Ödül töreni tarihi ve yeri daha sonra duyurulacaktır.

Kamuoyunun ve basınımızın bilgisine saygı ile sunulur.

 

 

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
5 / 17 °C
Ardahan
3 / 17 °C
Iğdır
14 / 28 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.