Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avukatlar Günü Mesajı
06 Nisan 2010 / 14:53
Kars Valisi Ahmet Kara Avukatlar Günü'nü Kutladı

            Kars Valisi Ahmet Kara, Avukatlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Hukuk sisteminin ayrılmaz bir unsuru olan avukatlık, tarih boyunca, adaletin tecelli etmesinde yerine getirdiği işlevle her zaman önemli olagelmiştir.” dedi.

 

            Vali Kara, “Ülkemizin gelişme ve kalkınması, muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi, daha fazla demokrasi ve daha fazla adaletle olacaktır. Ülkemizin gelişmiş bir demokrasiye ulaşmasının yolu da, toplumumuzda hukuka ve adalete duyulan güvenin en üst düzeyde olmasından geçmektedir. Bunu sağlayacak en önemli mesleklerden birisi de elbette avukatlıktır. Bu nedenle; adaletin ortaya çıkarılmasında önemli rol alan avukatlarımızın en iyi şekilde yetişmeleri ve mesleklerini icra ederken gerek barolarca gerekse diğer ilgili kuruluşlarca en uygun ortamın sağlanması gerekmektedir.” diye konuştu. 

 

            Kara daha sonra şunları söyledi:

 

            “Hukuk sistemini oluşturan iddia, savunma ve yargı üçgeninde savunma, temel hakların öncelikli olanlarındandır. Savunmanın olmadığı bir adaletin, tam olarak tecelli etmeyeceği de aşikardır. Savunma hakkının kullanılmasında avukatlarımıza önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Avukatlar, üstlendikleri görevle vatandaşların savunma hakkını adil bir şekilde kullanmalarını sağlayarak yargı bağımsızlığının güvencesi olmaktadırlar. Avukatlar Günü vesilesiyle; hakkın ortaya çıkarılması adına görevlerini ifa ederken çok önemli bir hizmeti yerine getiren tüm avukatlarımızın “Avukatlar Günü”nü kutluyor, esenlikler ve başarılar diliyorum.”

 

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
17 / 35 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.