Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Av Yasağı Başlıyor
13 Mayıs 2010 / 10:10
Kars Vali Yardımcısı Turgut Gülen, 15 Mayıs - 15 Ağustos 2010 tarihleri arasında su ürünleri av yasağının başlayacağını belirterek, av yasağı döneminde tüm balıkçı tekneleri karaya çekilecek, kesinlikle suda bulundurulmayacaktır, dedi.

Vali Yardımcısı Turgut Gülen sözlerini şöyle sürdürdü :                        

 

“İlimiz sınırları içerisinde yer alan Çıldır, Aygır, Çengilli, Arpaçay Baraj Gölü, Bayburt Baraj Gölü  ve bunlara bağlantılı tüm akarsularda 2010 yılı su ürünleri avlanma yasağı 15 Mayıs 2010 tarihinde başlayıp, 15 Ağustos 2010 tarihinde sona erecektir. Av yasağı döneminde tüm balıkçı tekneleri karaya çekilecek, kesinlikle suda bulundurulmayacaktır.

 

İl Müdürlüğümüz ve tüm İlçe müdürlüklerimiz avlanma yasağı döneminde su ürünleri koruma ve kontrol denetimlerine devam edecek ve kanun dışı uygulamalarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapacaklardır. Cezalar idari para cezası olarak uygulanacak olup, en düşük ceza 214 Tl. en yüksek ceza 1.451 Tl.’dir. Suçların tekrarı halinde cezalar iki katı olarak uygulanacaktır.

 

Bu dönem içerisinde koruma ve kontrol faaliyetlerimizin daha etkin ve yaygın olarak yapılabilmesi duyarlı vatandaşlarımızın işbirliği ile mümkün olacaktır. Bu işbirliğini sağlamak için vatandaşlarımızı su ürünleri av yasağı boyunca 212 70 93 nolu telefonlarımıza ihbarda bulunabilirler. Bu hatlarımıza şikâyet ve ihbarda bulunanların kimlikleri gizli tutulacaktır.

 

İlimizde su ürünlerinin korunması ve geliştirilmesi yönünde alınan bu tedbirlerin etkili olabilmesi için, yasak sezonda avcılık, balık nakli ve satış yapan şahısları gören vatandaşlarımızın; kendilerine en yakın Belediye Zabıta görevlilerine, Emniyet, Jandarma, Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine bildirmeleri hususunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.”

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 25 °C
Ardahan
13 / 21 °C
Iğdır
18 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.