Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adımı Kullandılar
21 Nisan 2010 / 14:05
Şevket Kaya: “Türk Sağlık Sen Adımı Kullanarak Yanlış İşler Yaptı”

Kars Sağlık İl Müdürü Dr. Fahri Sevinç’in Kağızman Devlet Hastanesi’ne giderek Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcisi Şevket Kaya’ya Türk Sağlık-Sen üyelerinin sendikalarından istifa ederek Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen'e geçmeleri yönünde tehditte bulunduğu yönündeki haberler üzerine adı geçen sendikacı Şevket Kaya açıklama yaptı.

 

Kaya, “Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından adım kullanılarak Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’e yönelik ithamlarda bulunulması nedeniyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Kağızman Devlet Hastanesi’nde Türk Sağlık-Sen temsilciliği görevinden ve üyelikten istifam tamamen demokratik hakkım ve özgür irademle alınmış bir karar iken, adımın, İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’e yönelik ithamlarda karıştırılmış olması esef vericidir.

 

Söz konusu ithamlar kesinlikle gerçek dışı ve maksatlıdır.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’in Kağızman’a geldiği tarihte sevkli olarak il dışındaydım. Kendisiyle hiç karşılaşmadım ve bahsi edilen tarihteki sevk evrakım Kağızman Devlet Hastanesi kayıtlarında mevcuttur.

 

Türk Sağlık-Sen temsilciliğinden ve üyeliğinden istifamda, Sağlık-Sen’in çağdaş sendikacılık anlayışına duyduğum güven ve ortaya koyduğu başarılı mücadelesine katkı sunma isteğim dışında hiçbir etken söz konusu olmamıştır ve olması da mümkün değildir.

 

Hal böyle iken, adımın istifa ettiğim sendika tarafından, bu şekilde kullanılmasını kınıyorum” dedi.

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.