Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Ay 20 Gün Hapis Yatacak
13 Nisan 2010 / 07:55
Yaptığı konuşmalar nedeniyle hakkında açılan davada kendisine verilen "500 fidan dikme ve ağaçlara bakma" cezasının gereğini yerine getirmediği gerekçesiyle Kars eski Milletvekili Mahmut Alınak'a 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

DEP eski Milletvekili Mahmut Alınak hakkında daha önce yaptığı konuşmalar ve düzenlediği etkinlikler nedeniyle Kars 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde süren davada mahkeme, daha önce verilen "500 fidan dikme ve ağaçlara bekçilik etme" cezasının gereğini yerine getirmediği gerekçesiyle Alınak'a 11 ay 20 gün hapis cezası verdi.

 

Yaşadıklarının siyasal inançları yüzünden cefa çekenlerin yanında incir çekirdeğini bile doldurmadığını belirten Mahmut Alınak, "Her sözümün suç kabul edildiği bu tuzaklar rejiminde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, 'zerrece utanma varsa', dediğim için bana geçen yıl 500 ağaç dikme ve ağaçlara 4 ay bakma cezası verilmişti. Bu ağaçlara 4 ay bekçilik yapacaktım. Ama ben bu cezayı alçaltıcı ve onur kırıcı buldum. Bu nedenle Victor Hugo'nun Sefiller romanındaki kürek mahkumu Jean Val Jan olmak istemedim ve bu onur kırıcı ceza yerine hapse girmeyi tercih ettim. Mahkeme de 'duruşmadaki sivil direncimi, pişmanlığımın gözlenmemesi, sabıkalı- olumsuz kişiliğimi, daha öncesinde kasıtlı suçtan aldığım bir çok mahkumiyeti, suçu işledikten sonra yargılama sürecinde pişmanlığımın gözlemlenmemesi dolayısıyla tekrar suç işlemeyeceğim konusunda olumlu kanaat oluşmaması' gerekçesiyle beni 11 ay 20 gün hapis cezası ile cezalandırdı" dedi.

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.