Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Milyon Fidan Dikilecek
27 Nisan 2010 / 09:32
Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü : “Mayıs ayının sonuna kadar Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 6 ilde 10 milyon fidanı toprakla buluşturacak.”

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü, baharın gelmesiyle birlikte fidan dikimine hız verdi. Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Temur, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Erzurum’da Mayıs ayının sonuna kadar 10 milyon fidan dikeceklerini açıkladı.

TEMUR’UN AÇIKLAMASI

Temur, ağırlıklı olarak sorumluluk alanları içindeki illerde çam, sarı çam, akasya, karaağaç, akçaağaç, huş ve ceviz fidanı dikileceğini belirtti. Fidan dikiminin, illere göre değiştiğini dile getiren Orman Bölge Müdürü Temur, ağırlıklı çam ve sarı çam dikeceklerini ifade etti. Doğu Anadolu Bölgesi'nde, büyük ölçüde erozyon yaşandığını ve bunun da önüne, fidan dikimi ve ağaçlandırma ile geçilebileceğine vurgu yapan Temur, "Bölgede yoğun erozyon yaşanıyor. Bunun önüne de ancak ağaçlandırma ile geçilebilir." dedi.

KADASTRO İLERİNİN YÜZDE DOKSANI TAMAMLANDI

Bölge illerindeki ormanlarda kadastro işlemlerini yüzde 90 oranında tamamladıklarına da değinen Temur, “Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa kadastro çalışmalarını Ardahan başta olmak üzere bazı illerde tamamladık. Bir kaç ilde ise bu oran yüzde 90'larda.” diye konuştu.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.